Kreslím, tetuju a miluju to!

Obrázek, který si odneseš a budeš ho mít pod kůží napořád, to je až samotná třešnička na dortu! Co všechno tomu předchází a je součástí celého procesu, to najdeš v tomto článku.

Autorka tohoto krásného videa je talentovaná Míša Kramplová, které tímto děkuju, že dělá to, co miluje, protože je to vidět! 💖 Ve videu tetuji moji stálou zákaznici, úžasnou Terezku Vrbovou, které také děkuji za důvěru!

Samotnému tetování předchází dlouhý proces, kdy se řeší termín, konzultují se možnosti umístění, barev, vhodné velikosti a ladí se detaily. Až po celém tomto procesu přichází ten okamžik, kdy se tetování zvěční na tvojí kůži.

Pojďme si to projít krok za krokem

S většinou klientů se domlouvám po emailu, přece jen je to nejefektivnější způsob a né každý má čas na osobní konzultaci. V rámci bookingu otvírám formulář, do kterého mi napíšeš tvojí představu. A pokud ten tvůj motiv zatím “nevidíš”, tak to vůbec nevadí. Popiš mi, co by pro tebe mělo tetování znázorňovat, co máš z mojí tvorby ráda a co by si v tetování určitě chtěla (klidně i naopak, co ani náhodou). Nezapomeň připsat, jak velké cca by tetování mělo být, jaké umístění na těle preferuješ a tvojí představu o barvách). Pokud však třeba právě ty upřednostňuješ osobní setkání a domluvu motivu z očí do očí, pak to není problém, stačí, když to napíšeš do formuláře a domluvíme se.

Jakmile máme domluvený termín, máš zaplacenou zálohu, tak je pro tebe hotovo a můžeš se těšit na den D. Teď už přichází můj čas, kdy si sednu nad tvůj popis a promyslím si ho nebo v případě složitějších motivů si připravím skicu. Vždy tvořím originální návrh, netetuji donesený obrázek nebo fotku. Jednoduše nedělám “copy-paste”! Tetování vnímám jako osobní vyjádření, něco jedinečného a unikátního, co by mělo svého nositele obohacovat, ať už duševně nebo (i) fyzicky. Při realizaci návrhu vycházím z představ klienta, z toho, co mi popsal, co má na srdci nebo z toho, co by pro něho mělo tetování značit. Snažím se pracovat i s umístěním a zmíněnou velikostí tetování, aby obrázek respektoval anatomii těla a dokresloval ho. Tvoje představa velikosti tetování mi určuje množství detailů, které si mohu dovolit do návrhu zapracovat, proto je důležité zmínit i toto.

tetováno strojkem

Freehand tetování

Dříve jsem připravovala veškeré návrhy předem a z vlastní zkušenosti již vím, že mojí tvorbě mnohem lépe vyhovuje konkrétní kreslení motivu na místě, tedy FREEHAND. Prvně si spolu sedneme, ještě osobně projdeme, jaké jsou tvoje představy, ukážeš mi konkrétní umístění a můžeš mi ukázat i nějaké fotky/obrázky pro představu. Možná se bojíš, že tvorba motivu až na místě je to pozdě, ale z vlastní zkušenosti vím, že pokud sis mě vybrala právě pro můj styl, tak tě nezklamu! ❤️ Navíc díky tvorbě motivu přímo na tělo bude tetování krásně respektovat veškeré křivky a bude tě krásně doplňovat.

Handpoke nebo strojek?

Je na tobě, zda si ke mně přijdeš pro tetování strojkem nebo handpoke. Ale vždy prosím počítej, že každá z technik má svoje pro a proti. U handpoku preferuji minimalistické motivy, jednoduché a krátké texty. V mém případě neplatí pravidlo, že strojkem nelze udělat jemné tetování. S přibývajícím časem, kdy tetuji i strojkem jsem se dostala do fáze, že naopak strojkem jsem schopná tetovat mnohem jemnější motivy než handpokem. Strojkem lze udělat jemné nepřetržité linky a preciznější stínování, což mi vyhovuje při tvorbě květinových motivů a drobnějších textů. Pokud máš představu motivu, ale nejsi si jistá technikou, pak se stačí rozhodnout na místě a ráda ti doporučím vhodnější techniku vzhledem k danému motivu.

3O1A3353

Je to tady!

V den D se dobře najez a přijď ke mně do studia s dobrou náladou. Pohodlně se usadíš, nabídnu ti něco k pití a pobavíme se společně o motivu a detailech. Někdy není co řešit a vše jde rychle, jindy je třeba celý motiv lépe promyslet a zvážit všechny možnosti. Nemusíš se bát, na všechno máme dost času! 🙂

handpoke
Handpoke

Po probrání všech detailů a obav jdeme na věc! Motiv kreslím přímo na kůži speciálními netoxickými fixy, v průběhu tvorby se budu ujišťovat, zda ti vše v motivu vyhovuje a vždy mi můžeš říct, zda ti motiv takto vyhovuje nebo chceš jakékoliv úpravy. Freehand je vždy o komunikaci a nikdy bych netetovala něco, co mi ty sama neschválíš. Jakmile obě víme, že je motiv to pravé, tak ho necháme pár minut zaschnout. Poté se pohodlně usadíš do tatérského křesla (nebo si lehneš) a začínám tetovat. Při tetování si můžeme povídat nebo můžeš klidně odpočívat a povídání si necháme na příště. Vždy záleží na konkrétním rozpoložení a já vždy respektuji klienta a jeho potřeby.

3O1A3344

Pokud jdeš na první tetování, tak se pravděpodobně budeš bát bolesti. Bohužel, tato zkušenost je nepřenosná, každý má práh bolesti jinde a tak jednou uslyšíš, že to bolí k nevydržení a podruhé, že trhání obočí je horší. No a pak babo raď! Určitě musíš počítat s tím, že to bolí – je to tetování, ale nejde o bolest, která by se nedala vydržet. A jak zjistíš, jestli právě to tvoje místo bude bolet? No zkus se třeba štípnout, přece jen na předloktí to bude asi bolet o trošku méně než na žebrech nebo břiše. Ale můžu potvrdit, že 100% mých klientů odchází s úsměvem na tváři!

Délka sezení závisí od velikosti, barevnosti a množství detailů v motivu. Většina středně velkých tetování, které v mé tvorbě můžeš najít, se pohybovala okolo dvou hodit tetování. Není to však pravidlem a pokud potřebuješ vědět odhad času stráveného na tetování dopředu, není nic jednoduššího, než se zeptat 🙂 To stejné platí o ceně.

Po skončení si své tetování pořádně prohlédneš, já si ho vyfotím a pak ti ho zalepím. Věškerou péči ti ještě vysvětlím (ale dostaneš i manuál, jak se o čerstvé tetování starat) a nezbývá nic jiného, než se z nového obrázku pod kůží radovat! ❤️

Myslím, že jsem popsala vše, co mě napadá a pokud tě zajímá cokoliv dalšího, tak můžeš mrknout na detaily ohledně handpoke tetování TADY nebo případně na můj Instagram, kde jsem nejaktivnější.

Měj se krásně a budu se těšit, až si přijdeš pro obrázek!

Business Ideas UK

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s